دشوار است تصور یک خانه هوشمند بدون روشنایی هوشمند. شاید تنبلی باشد، اما توانایی روشن کردن یا خاموش کردن نور بدون راه رفتن به سوئیچ، یک ضرورت است، مخصوصا هنگامی که یک نوزاد توسط یک نوزاد خواب گرفته شود. این وسوسه است که فقط یک رله در جعبه های الکتریکی داشته باشید و آنها را با یک

Raspberry Pi یا کنترل GPIO کوچک کنترل کنید. در حالی که وسوسه انگیز است، آنرا اشتباه بگیرید و خطر واقعی آتش را داشته باشید. یک گزینه بهتر یکی از سوئیچهای فای یکپارچه است. Sonoff احتمالا نام تجاری شناخته شده ترین است، تولید یک سری از دستگاه های مبتنی بر ESP8266. این دستگاه ها از منبع برق متصل می شوند و از طریق WiFi به شبکه شما متصل می شوند. یکی از معایب دستگاه های Sonoff این است که آنها فقط هنگامی که به ابر Sonoff متصل می شوند.

سوئیچ های نوردهی به یک ارائهدهنده ابری قفل شده به سادگی قابل قبول نیستند. Tasmota را وارد کنید که قبلا آن را پوشش داده اید. Tasmota یک سیستم عامل منبع باز است که به طور خاص برای سوئیچ های Sonoff طراحی شده اما پشتیبانی از طیف گسترده ای از دستگاه های مبتنی بر ESP8266 است. Tasmota به هیچ سرویس دهنده ابر متصل نیست، مگر اینکه به شما بگوید، و می تواند به طور کامل از داخل شبکه محلی کنترل شود.

گواهینامه ها، مسئولیت، و بیشتر

ما با برخی از مشکلات واردات الکترونیک آشنا هستیم، اما یکی از کمبود های شناخته شده کمبود گواهینامه است. در ایالات متحده، چندین آزمایشگاه شناخته شده در سطح ملی وجود دارد: Laboratories Underwriters (UL) و Intertek (ETL) برجسته ترین هستند. بسیاری از دستگاه های الکترونیکی وارد شده، از جمله دستگاه های Sonoff، هیچ کدام از این گواهینامه ها را ندارند. مشکل با این مسئولیت است، اگر بدترین اتفاق بیافتد و آتش الکتریکی بیرون بیاید. اینترنت با نظرات مختلف در مورد اهمیت صدور گواهینامه فراوان است - یک علامت گواهینامه جایی است که بین بی معنی و خطر کلی وجود دارد. رایج ترین ادعا این است که یک آتش سوزی خانه همراه با تجهیزات غیرمجاز نصب شده باعث می شود یک شرکت بیمه حاضر به پرداخت شود.

امروزه در دنیای امنیت هک یم موضوع مهم است و

آموزش هک به وفور در اینترنت و سایر منابع قابل دسترس است. به جای این که فقط این مشاوره مطمئن از اینترنت را تکرار کنم، از نماینده بیمه ام در مورد تجهیزات غیرقابل صدور در مورد آتش سوزی پرسیدم. من متوجه شدم که سازمان های بیمه از دادن پاسخ قطعی درباره پرداخت های ادعایی اجتناب می کنند. پاسخ این است که "بستگی دارد": بیمه صاحب خانه رویدادهایی را که تصادفی و ناگهانی هستند را پوشش می دهد. اگر صاحب خانه آگاه بود که آنها از تجهیزات غیرقابل اعتبار استفاده می کنند، آن را می توان به عنوان "یک تصادف" طبقه بندی کرد. تا کنون، اسطوره به نظر قابل قبول است. پاسخ نهایی آژانس بیمه: ممکن است یک دستگاه غیر گواهی UL ممکن است منجر به رد پرداخت در مورد ادعا شود، اما به خط مشی و جزئیات دیگر بستگی دارد - چرا خطر را بر عهده دارد؟ علائم صدور گواهینامه، شرکت های بیمه را خوشحال می کند.

من همچنین با بازرس الکتریکی برق شهر تماس گرفتم. وی اظهار داشت که تجهیزات غیرمجاز، هنگامی که سخت به سیم کشی می شود، نقض کد برق است. او هشدار داد که یک شرکت بیمه میتواند از پرداخت هزینه خودداری کند، اما افزود که در صورتی که آسیب ببیند، ممکن است مسائل مربوط به مسئولیت بیشتر نیز وجود داشته باشد. من تصمیم گرفتم از تجهیزات گواهی شده در خانه استفاده کنم. شما باید تصمیم خود را در مورد آنچه که شما مایل به استفاده از تجهیزات است را.

برخی از دستگاه های آمازون وجود دارند که ادعا می کنند گواهینامه دارند، اما جستجو در پایگاه داده گواهینامه من را باور دارد که همه این ادعاها معتبر نیستند. اگر شک دارید، یک پایگاه داده قابل جستجو UL وجود دارد و همچنین یک پایگاه داده Intertek قابل جستجو است.

انتخاب یک دستگاه

بنابراین بگذارید مورد نیاز ما را بررسی کنیم: ما نیاز به سوئیچ Wi-Fi داریم، پشتیبانی شده توسط Tasmota، و یا UL یا ETL ذکر شده است. تا کنون، من دقیقا یک دستگاه پیدا کرده است که متناسب با این معیارها است. EtekCity ESWL01 توسط Intertek گواهی شده است، نسبتا به Tasmota فلاش زده و حتی بر روی صفحات Decora نصب می شود. من همچنین تأییدیه ای را دریافت کردم که Shelly برای صدور گواهینامه UL اعمال کرده است و انتظار دارد گواهینامه به زودی تایید شود. پس از تأیید، آنها نیز انتخاب خوبی خواهند کرد.

فلاش سوئیچ نسبتا ساده است، با استفاده از اتصال سریال TTL. اول، سوئیچ را به برق اصلی وصل نکنید در حالی که بر روی داخلی کار می کنید. این می تواند شما را شوکه کند، بد است، اما امکان واقعی تغذیه ولتاژ اصلی در پورت سریال شما وجود دارد، که بدتر است. در عوض، دستگاه را با پین قدرت بر روی آداپتور سریال قدرتمند می کنیم. توجه داشته باشید، این یک پورت سریال RS 232 نیست، اما اتصال سریال سطح 3.3 TTL است. من از ماژول MM232R استفاده می کنیم، اما هر آداپتور سریال TTL از جمله Raspberry Pi کار می کند.

برای قرار دادن دستگاه در حالت فلش، هنگام اتصال برق به GPIO0 کوتاهی کنید. چندین ابزار فلش وجود دارد، اما Esptool به نظر ساده ترین این است که یک فرمان به صورت فلش اجرا می شود. توصیه رسمی این است که پشتیبان گیری از سیستم عامل کارخانه، صفر کردن ESP8266، و سپس فلش سیستم عامل. من متوجه نشدم که گام های اضافی را بگیرم، اما اگر به مشکلات برسید، آن را در ذهن داشته باشید.

از باینری های Tasmota منتشر شده استفاده می کنم، اما اگر ترجیح می دهید خودتان آنها را کامپایل کنید، دستورالعمل ها ارائه می شوند. مزیت کامپایل این است که شما می توانید اطلاعات فای خود و سایر تنظیمات را به طور مستقیم به باینری پخت. اگر شما اطلاعات Wi-Fi را اضافه نکنید، ماژول یک شبکه WiFi باز را که می توانید به آن وصل کنید، برای انجام تنظیمات خود پخش می کنید. اطلاعات فای خود را تنظیم کنید و مطمئن شوید که یک نام میزبان مفید را انتخاب کرده اید، همانطور که برای کنترل سوئیچ استفاده می کنید.

واحد راه اندازی مجدد خواهد شد و باید به شبکه شما متصل شود. یکی از آخرین گام پیکربندی این است که Tasmota را درباره دستگاهی که در حال اجرا است اجرا کند. ما از ویژگی های قالب برای تعریف GPIO های مهم استفاده می کنیم.

Tasmota را می توان از طریق رابط وب با MQTT یا با REST API کنترل کرد، در حالیکه دستورات به عنوان درخواست HTTP GET و HTTP POST ارسال می شوند. ما از این رابط REST استفاده خواهیم کرد. هنگامی که سوئیچ فلاش می شود و به فای شما متصل می شود، مجددا جمع آوری و نصب آن را با استفاده از دستورالعمل سازنده.

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین جستجو ها